Je tajemné a zároveň dobře prozkoumané. Je moderní a přitom ho lidstvo používá od nepaměti. Je součástí ekosystémů a přitom ho najdeme v každé domácnosti. Jistě, píšu o dřevě.

Čerstvé dřevo je voňavé, plné energie a živé. Jedná se o dostupný materiál, který je zároveň ekologický a dobře opracovatelný. Není tedy divu, že jeho obliba stále roste a od nepaměti se drží mezi hlavními materiály pro dům a zahradu. Jeho využití je ovlivněno jeho tvrdostí a dalšími vlastnostmi, i přesto ho najdeme kdekoli, např. v domácnosti od dřevěné podlahy, nábytku, rámů oken, obkladů stěn až po drobnosti jako dřevěné nádobí a pomocníky do kuchyně, dřevěné stojany na víno, budky pro domácí mazlíčky či hračky pro naše nejmenší. Rozmanité druhy dřevin zaručují různorodé vlastnosti, textury a barevné škály, díky nimž si vybere každý. Nemálo zajímavé jsou exotické dřeviny vyznačující se originální barvou dřeva, vysokou tvrdostí a odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Jejich cena je však poměrně vysoká. Alternativou se tak stává běžně dostupné smrkové či bukové a pro náročnější například akátové dřevo.

V podhůří Beskyd o jiném materiálu ani nemůže být řeč. Naše vzpomínky, současnost i sny do budoucna jsou obklopeny stromy, lesem. Sama si vybavím mnoho zážitků, které bez stromů či lesa by vůbec nevznikly. Proto se stalo dřevo naší hlavní surovinu pro podnikání. Teoretické znalosti, praktické zkušenosti a dlouhá léta praxe nás podporují v myšlence podnikat v dřevozpracujícím průmyslu. Avšak my to vnímáme jako uměleckou tvorbu. Tvorbu, která zútulní Vaše domovy a současně Vám bude kdykoli při ruce, aby Vám pomohla s každodenními povinnostmi a radostmi.

Do svých výrobků se snažíme vtisknout kousek sebe a doufáme, že si mezi nimi vybere každý pro sebe a své blízké to nejlepší.